2010 yılından itibaren Avrupa´da ki güçlü Doku Bankası ortakları ile Türkiye’de konunun uzmanı profesörlerin önderliğinde, doku cerrahisi operasyonlarının kalitesini arttırmak, sağlık alanında yeni bir sayfa açmak ve tüm Dünya’da İnsan Kaynaklı Dokular alanında faaliyet göstermek için kurulmuştur.

Ülkemizde, Allogreft pazarındaki denetimi güçlendirmek için öncelikli olarak “insan doku ve hücreleri ile bunlarla ilgili merkezlerin kalite ve güvenliği hakkında yönetmelik”, mevzuat ve SGK çalışmalarına büyük katkılar yapan firmamız, 2013 yılından itibaren önce ithalat yaparak yüzlerce cerrahi operasyona doku ihtiyacını karşıladığı ve 2015 yılından itibaren ise üretim faaliyetlerine geçtiği eşsiz Supercritical Co2 uygulamasını ülkemizde kazandırmıştır.
İnsan Dokuları işleme alanında ulaşılmış en yeni ve güvenilir teknolojiyi cerrah ve hastalarımıza sunmaktan ve bu teknoloji dokularını ülkemizde üretmekten gurur duymaktadır.

Avrasya Doku ve Kemik Bankası, ürünlerin cerrahlara, hastanelere, ameliyat merkezlerine ve kliniklere kaliteli ve güvenli bir şekilde dağıtılmasına adanmıştır. Partnerlerimiz ve son kullanıcılarımız, allogreftlerimizin yüksek kalitesine, yüksek eğitimli sertifikalı doku bankası uzmanlarımıza ve özel dağıtım ekibimize güvenmektedir.

Avrasya Doku ve Kemik Bankası, AATB ve EATB’ye kayıtlıdır ve İyi Doku Uygulamaları ile uyumludur. Geleneksel kemik ve yumuşak dokulardan nakil için özel özel ürünlere kadar çok çeşitli cerrahi allogreft seçenekleri sunarak tıp camiasına hizmet etmektedir.

Kalite ve güvenliği ilke edinen Avrasya Doku ve Kemik Bankası, Türk Sağlık sektörüne Avrupa’nın en üstün standartlarındaki insan dokularını üreten Doku Bankaları ile AR-GE çalışmalarını da yönlendirmektedir. Türkiye’deki üretimiyle cerrah ve hastalara kolaylıklar sağlamanın yanı sıra, organize ettiği üstün takip sistemi ve yetkin sağlık ekibi ile ameliyat sonrası karşılaşılabilecek olası komplikasyonlara da hızlı ve etkin çözümler getirmeyi garantilemektedir.

Avrasya Doku ve Kemik Bankası, Avrupa’da yaptığı çalışmalar sonucunda, Türkiye’de insan kaynaklı dokular alanındaki gelişmelerin bilimsel öncülüğünü yapmak için, her daim en iyi teknoloji, en yüksek kalite ve en kaliteli sağlık hizmetini ülkemize kazandırmak için sürdürdüğü çalışmalarında da taviz vermeden devam etmektedir.

Yaşam boyu sağlıklı kalabilmek ümidiyle.